Sport Beauty Moda Moda 2 Moda 3
  • Index
  •  » Puls
  •  » TV Puls uruchamia kanały tematyczne!

#1 2008-10-11 20:47:21

cempla

TVekspert

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 60
WWW

TV Puls uruchamia kanały tematyczne!

Najmniejsza stacja komercyjna w Polsce chce uruchomić dwa kanały tematyczne - Puls News Puls Rozrywka.
TV Puls - należąca do zakonu franciszkanów i koncernu News Corp. kontrolowanego przez Ruperta Murdocha - złożyła wnioski w tej sprawie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w środę. Na początku miałyby one być dostępne na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych, ale docelowo również przez naziemne nadajniki cyfrowe. TV Puls zgłosił się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej z prośbą o rezerwację częstotliwości w pierwszych dwóch wiązkach częstotliwości cyfrowych (tzw. multipleksach).

Dwa miesiące temu Dariusz Dąbski, prezes TV Puls, ujawnił, że stacja zastanawia się nad uruchomieniem dwóch kanałów tematycznych - rozrywkowego i informacyjnego - które mogłyby ruszyć już w przyszłym roku.

W Polsce działają już co najmniej cztery kanały informacyjne - TVN 24, TVP Info, Polsat News oraz Superstacja. Są również dwie stacje informacyjne poświęcone gospodarce - TV Biznes i TVN CNBC Biznes. Czy miejsca wystarczy także dla Puls News? - Uważałem, że nie ma miejsca na Polsat News, ale mimo to Polsat zdecydował się na inwestycje w ten projekt. Być może chodzi o to, żeby stworzyć pakiet programów, w którym kanał newsowy ma przynosić raczej prestiż niż zysk - zastanawia się Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT.

"Poza obiektywną, rzetelną i bezstronną informacją Puls News będzie oferować pogłębioną publicystykę i analizę informacji, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki międzynarodowej. (...) Istotnym elementem kanału Puls News będą produkowane przez zewnętrznych producentów reportaże, a także zagraniczne filmy dokumentalne" - czytamy w komunikacie TV Puls.

W lipcu TV Puls zlikwidowała dział informacji, zwalniając 118 osób.

Do News Corp. - udziałowca TV Puls - należą zagraniczne stacje informacyjne Sky News, Fox News oraz Fox Business Network. W styczniu 2007 r. koncern uruchomił w Polsce swój pierwszy kanał rozrywkowy - Fox Life.

Źródło: Gazeta Wyborcza


cempla, TVexpert

Offline

 
  • Index
  •  » Puls
  •  » TV Puls uruchamia kanały tematyczne!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.2011manager.pun.pl www.gp2010.pun.pl www.stealthsword.pun.pl www.sonyericson.pun.pl www.opiniujstajnie.pun.pl