Mediafan - 2008-06-13 12:19:12

Polska drużyna pierwszą połowę rozpoczęła chaotycznie i niestarannie, lecz w 30 minucie gola strzelił Roger Guerreiro. Polska drużyna uskrzydlona jednobramkową przewagą w drugiej połowie grała bardzo dobrze. Zawodnicy Austriaccy gubili się i nie byli tak skuteczni jak w pierwszej połowie. Każdy był pewien naszego zwycięstwo, gdyż do końca meczu zostały 2 minuty. I właśnie wtedy stało się... Paweł Golański lekko przytrzymał zawodnika reprezentacji Austrii, a ten wymusił faul. Angielski sędzia chcąc pomóc gospodarzom mistrzostw podyktował niesłusznie karny. Boruc mimo wielu świetnych interwencji nie zdołał obronić zdecydowanego strzału Vastica i Austriacy zremisowali. Niestety nie udało nam się nic więcej zrobić. Wszyscy Polscy kibice są zaszokowani decyzją arbitra twierdząc, że nie powinien on gwizdać karnego. Arbiter chciał pomóc właśnie w taki sposób reprezentacji Austrii, która jest współgospodarzem mistrzostw. Jedna z gazet napisała, że "Angol ukradł nam zwycięstwo". Niestety nasze szanse na wyjście z grupy są prawie zerowe. Musielibyśmy wygrać z Chorwatami co najmniej 4:0, a Austria pokonać Niemców. Myślę, że każdy już do końca życia zapamięta arbitra, który odebrał nam szanse na zwycięstwo w EURO.